leczenie haluksów

Haluks (paluch koślawy) to schorzenie prowadzące do deformacji palców i stóp oraz zmian chorobowych stawu, które objawiają się bolesnym, a często również zmienionym zapalnie zgrubieniem u podstawy palca.

USG w leczeniu urazów

Nowoczesny sprzęt, jaki obecnie dostępny jest w wielu dziedzinach medycyny, pozwala bardziej szczegółowo zbadać pacjenta i jednoznacznie określić przyczynę dolegliwości. Wysokiej jakości aparaty USG w połączeniu w umiejętnościami lekarza, jego wiedzą i doświadczeniem to najlepsza gwarancja precyzyjnego badania tkanek miękkich, a także zarysów kostnych układu ruchu.

Ostroga piętowa przyczyny, objawy

Entezopatia przyczepu rozcięgna podeszwowego to pzrewlekły stan zapalny na podeszwowej powierzchni stopy albo w tylnej części kości piętowej.

Dieta wzmacniająca kolana

Niektórzy biegacze mają problem z bólem kolan po joggingu, dlatego warto wzmocnić stawy, aby uniknąć przykrych dolegliwości po treningu. Dobrym sposobem jest uzupełnienie codziennej diety o produkty, które dodadzą energii, a zarazem wspomagać będą kolana.

Jak wybrać rehabilitanta

Sytuacji, kiedy trzeba skorzystać z pomocy doświadczonego rehabilitanta, jest całkiem sporo. Mogą to być stale powracające dolegliwości bólowe, intensywne treningi sportowe, urazy kończyn, czy zwykłe przemęczenie oraz stres.