USG w leczeniu urazów

Nowoczesny sprzęt, jaki obecnie dostępny jest w wielu dziedzinach medycyny, pozwala bardziej szczegółowo zbadać pacjenta i jednoznacznie określić przyczynę dolegliwości. Wysokiej jakości aparaty USG w połączeniu w umiejętnościami lekarza, jego wiedzą i doświadczeniem to najlepsza gwarancja precyzyjnego badania tkanek miękkich, a także zarysów kostnych układu ruchu.

Dieta wzmacniająca kolana

Niektórzy biegacze mają problem z bólem kolan po joggingu, dlatego warto wzmocnić stawy, aby uniknąć przykrych dolegliwości po treningu. Dobrym sposobem jest uzupełnienie codziennej diety o produkty, które dodadzą energii, a zarazem wspomagać będą kolana.

Jak wybrać rehabilitanta

Sytuacji, kiedy trzeba skorzystać z pomocy doświadczonego rehabilitanta, jest całkiem sporo. Mogą to być stale powracające dolegliwości bólowe, intensywne treningi sportowe, urazy kończyn, czy zwykłe przemęczenie oraz stres.

Ostroga piętowa przyczyny, objawy

Entezopatia przyczepu rozcięgna podeszwowego to pzrewlekły stan zapalny na podeszwowej powierzchni stopy albo w tylnej części kości piętowej.

Uszkodzenia łąkotki

Łąkotki (łac. menisci) to dwie elastyczne struktury umiejscowione w kolanie, które mają kształt półksiężyca. Rodzaje uszkodzenia łąkotek są różne – horyzontalne (rozwarstwienie), podłużne, a także degeneracyjne w przypadku zmian zwyrodnieniowych.