Czym zajmuje się medycyna sportowa?

W ostatnim czasie zauważyć można, że coraz więcej osób decyduje się na amatorskie uprawianie sportu. Prowadzenie aktywnego trybu życia wybierają osoby w różnym wieku, co jest wynikiem większej świadomości społecznej i dostrzegania istotności zachowań prozdrowotnych.

zabieg endoprtezy kolana

Zabieg endoprotezy kolana wykonany w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

USG w leczeniu urazów

Nowoczesny sprzęt, jaki obecnie dostępny jest w wielu dziedzinach medycyny, pozwala bardziej szczegółowo zbadać pacjenta i jednoznacznie określić przyczynę dolegliwości. Wysokiej jakości aparaty USG w połączeniu w umiejętnościami lekarza, jego wiedzą i doświadczeniem to najlepsza gwarancja precyzyjnego badania tkanek miękkich, a także zarysów kostnych układu ruchu.

leczenie haluksów

Haluks (paluch koślawy) to schorzenie prowadzące do deformacji palców i stóp oraz zmian chorobowych stawu, które objawiają się bolesnym, a często również zmienionym zapalnie zgrubieniem u podstawy palca oraz koślawym ustawieniem palucha.

Dieta wzmacniająca kolana

Niektórzy biegacze mają problem z bólem kolan po joggingu, dlatego warto wzmocnić stawy, aby uniknąć przykrych dolegliwości po treningu. Dobrym sposobem jest uzupełnienie codziennej diety o produkty, które dodadzą energii, a zarazem wspomagać będą kolana.